Mesečni arhiv: februar 2017

Vabilo na 8. Grošljev simpozij

Spoštovani,

 

Društvo za antične in humanistične študije in Inštitut za arheologijo ZRC SAZU vljudno vabita na 8. Grošljev simpozij z naslovom »Knjižnice in knjige od antike do danes«.

Interdisciplinarno znanstveno srečanje bo potekalo od ponedeljka, 6. marca, do četrtka, 9. marca 2017 v dvorani Zemljepisnega muzeja GIAM ZRC SAZU, Gosposka 16. Vstop je prost.

 

 

Z lepimi pozdravi,

 

Sonja Weiss,

Oddelek za klasično filologijo in

Društvo za antične in humanistične študije.

 

Odsotnost A. Žbogar (25. 2.-5. 3.)

Obveščamo vas, da bo izr. prof. dr. Alenka Žbogar, predstojnica oddelka, zaradi šolskih počitnic od 25. 2. do 5. 3. na dopustu. V nujnih primerih se obrnite na red. prof. dr. Vero Smole, namestnico predstojnice, ali na Matejo Robida, oddelčno tajnico.

Predavanja iz Didaktike knjiž. (Žbogar)

Obveščam vas, da današnje predavanje iz Didaktike književnosti za enopredmetne sloveniste odpade zaradi sestanka v zvezi z pedagoško prakso za dvopredmetne sloveniste (1. letnik) in komparativiste (2. letnik).  Zaradi šolskih počitnic predavanje iz DK odpade tudi naslednji teden. Prvo srečanje bo tako 9. 3. 2017.

ODPOVED VSEH OBVEZNOSTI PRI IZR. PROF. DR. JERCI VOGEL V TOREK, 21. 2. 2017

Spoštovani kolegi,

žal moram zaradi bolezni otroka odpovedati vse današnje obveznosti (seminar in sestanek, povezan z raziskovalno prakso). Spisek seminarskih tem s predvidenimi datumi predstavitve bo od četrtka obešen na vrata kabineta, tako da se, prosim, vpišite nanj. Nekaj pojasnil in navodil pa bo objavljenih na VIS-u.

Res se vam opravičujem za pozno obvestilo, a žal so se otrokove prebavne težave pokazale šele zjutraj.

Lepo vas pozdravljam.

Jerca Vogel

Pogovor o poteku pedagoške prakse v drugem semestru

Pogovor o poteku pedagoške prakse v drugem semestru (tj. skupinskega dela pedagoške prakse v okviru didaktike jezika) bo za študente eno- in dvopredmetnega študija v torek, 21. februarja 2017, ob 9.40 v predavalnici Tobačna 1. Pogovorili se bomo o tem, kaj so vaše obveznosti (npr. kako izpolnjevati dnevnik prakse in kako prilagajati obrazec za pripravo vaši uri), kolegi, ki so že na praksi, pa nam bodo morda predstavili svoje izkušnje in dali kak nasvet.

Lepo vas pozdravljam.

Jerca Vogel  

Prvo srečanje pri predmetu Izbirni raziskovalni seminar iz didaktike slovenskega jezika

Spoštovani kolegi,

prvo srečanje pri predmetu Izbirni raziskovalni seminar iz didaktike slovenskega jezika bo potekalo v torek, 21. februarja 2017, v predavalnici Tobačna 1 in se bo tokrat izjemoma začelo šele ob 8.45. Na tem srečanju se bomo dogovorili za teme vaših raziskovalnih seminarskih nalog, na splošno vam bom predstavila njihovo strukturo, določili pa bomo tudi okvirne datume vaših predstavitev.

(Kot boste videli v naslednjem obvestilu, bo ob 9.40 sledil pogovor o poteku pedagoške prakse v drugem semestru.)

Do torka vas lepo pozdravljam.

Jerca Vogel

Besedotvorna stilistika, Leksikografija – VAJE

Spoštovani,

ker je prijavljenih manj kot 10 študentov, bodo vaje potekale v obliki konzultacij. Na urniku sem rezervirala naslednja termina: Besedotvorna stilistika ČE 9.00-10.30 (218a), Leksikografija ČE 12.10-13.50 (210a). O začetku vaj in izvajanju predmeta boste obveščeni na predavanjih.

Saška Štumberger

Vaje pri Morfologiji SKJ

Dragi študentje!

Obveščam vas, da bodo vaje potekale v naslednjih terminih: SR 13.50-15.30 (4-Tobačna), SR 15.30-17.10 (1-Tobačna) in ČE 14.40-16.15 (012). V skupine se boste vpisali na uvodnem predavanju v sredo, 22. 2. 2017, 8.50-10.25 (2). Takrat boste dobili tudi vse informacije o obveznostih med letom in na izpitu.

Z vajami začnemo v sredo, 1. 3. 2017, oz. v četrtek, 2. 3. 2017.

Želim vam uspešno delo.

Saška Štumberger

Vaje pri Besedotvorju SKJ

Dragi študentje!

Obveščam vas, da bodo vaje potekale v naslednjih terminih: PON 14.40-16.20 (1-Tobačna), PON 16.20-18.00 (3-Tobačna). V skupine se boste vpisali na uvodnem predavanju v sredo, 22. 2. 2017, 13.00-14.35 (2). Takrat boste dobili tudi vse informacije o obveznostih med letom in na izpitu.

Z vajami začnemo v ponedeljek, 27. 2. 2017.

Želim vam uspešno delo.

Saška Štumberger

Izpit iz Književnosti 19. stoletja

Ustni izpiti v ponedeljek 13. februarja ob 8.00 v 271A
8.00 Vidic Zala
Vaupotič Jana
Vačovnik Julija
Turnšek Tea
Trček Klara
9.00 Švigelj Barbara
Štarkl Ema
Špringer Katarina
Strajnar Sara
Stevanovski Andraž
10.00 Sitar Danijela
Sazonov Neža
Sagadin Klemen
Rednak Pia
Pucelj Veronika
11.00 Plesnik Urška
Pirnat Polona
Ocepek Manja
Nakani Kaja
Muha Anja
12.00 Morela Maja
Mirkac Lucija
Meglič Katarina
Medved Ana
Majcenovič Lučka
13.00 Lončar Nika
Juvan Ula
JUvan ula
Jerkič Tajda
Jeretina Doris
15.00 Drobnič Mihaela
Djuratovič Lana
Cemič Anamarija
Berglez Patricija
Ambrožič Urša  

Izpiti pri prof. dr. E. Kržišnik

Normativno, (jezikovno)zvrstno in besedilnovrstno urejanje besedila – pisno v torek, 14. 2. 2017, ob 12h v pred. 209, ustno v sredo, 15. 2. ob 11h.

Poglavja iz frazeologije – torek, 14. 2. 2017, ob 13.30h.

Uvod v študij jezika – sreda, 15. 2. 2017: D – ob 11.30h; E – ob 12.30h.

Vabilo na Parado mladih

 

Drage kolegice in kolegi!

Ali ste ravnokar diplomirali, magistrirali ali doktorirali (stari program, 1., 2. ali 3. bolonjska stopnja)? Raziskujete na področju jezikoslovja, književnosti ali v kakšni drugi disciplini humanistike ali družboslovja? Ste prišli do zanimivih rezultatov? Če je tako, vas vabimo k sodelovanju na 53. seminarju slovenskega jezika, literature in kulture. Tema seminarja je Ljubezen v slovenskem jeziku, literaturi in kulturi. Seminar prireja Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani; letos poteka od 3. do 14. julija. Udeleženci so tuji slovenistični strokovnjaki in študentje, program je sestavljen iz intenzivnih lektoratov, predavanj, delavnic in spremljevalnih strokovnih ter kulturnih prireditev (www.centerslo.si/seminar).
Ponujamo 4 predavateljska mesta v seriji Parada mladih. Predvideni datum nastopa je ponedeljek, 10. 7. 2017. V 15-minutnem predavanju na razumljiv, argumentiran in kar se da dinamičen način predstavite svoje raziskovalne rezultate, povezane s krovno temo seminarja. Poslušali vas bodo in se z vami pogovarjali seminaristi in domači strokovnjaki. Predavanje je v slovenščini.
Če vas sodelovanje zanima, vas prosimo, da do 1. marca 2017 na naslov damjan.huber@ff.uni-lj.si pošljete naslov in povzetek svojega predavanja (v obsegu do 3000 znakov) ter kratko samopredstavitev. O izboru vas bomo obvestili do 15. marca 2017. Avtorice in avtorji sprejetih povzetkov boste morali nato najkasneje do 15. aprila 2017 pripraviti besedilo za monografijo (do 10.000 znakov s presledki), saj seminarska monografija izide pred prireditvijo.
Lepo pozdravljeni.

Predsednica 53. SSJLK

red. prof. dr. Alojzija Zupan Sosič

 

Strokovna sodelavca 53. SSJLK:

dr. Damjan Huber

dr. Mojca Nidorfer Šiškovič

Ped. praksa 1 za SLD (1.l., 2. st.)

Spoštovani študenti prvega letnika drugostopenjske dvopredmetne pedagoške slovenistike, obveščam vas, da si natančnejša navodila z zvezi z letošnjim pedagoškim usposabljanjem lahko preberete tukaj (Obvestilo PP1 SLND 9.2.17). Za dodatna pojasnila sem vam na voljo v času govorilnih ur. Želim vam uspešno prakso in vas do prvega srečanja v četrtek, 23. 2., ob 13h v pred. Tob. 5 lepo pozdravljam. Alenka Žbogar

Izpit iz Starejše književnosti v petek

 8.00 Žunič Ana
Žakelj Bojana
Žagar Katarina
Zorč Anamarija
Vrtačnik Špela
 9.00 Vozelj Ksenija
Šmajdek Špela
Škrubej Ema
Škrabec Monika
Strgar Katja
 10.00 Stopar Valerija
Skaza Barbara
Senica Tanja
Ramdedović Melisa
Poravne Karin
 11.00 Polšak Nika
Polanc Manuela
Peterlin Patricija
Nedelko Petra
Majcen Maša
  12.00 Lupšina Mateja
Ličen Maja
Kupljenik Ajda
Kovič Amadea
 13.00 Kos Maja
Klaut Nina
Gabrovšek Dejan
Furlan Leja
Kovač Žiga
 15.00 Fijavž Lucija
Fabjan Nuša
Dragoljević Kaja
Dervišević Edvin
Čeplak Albina
16.00 Srnel Meta
Bracovič Lea
Bojić Nastja
Bilavčić Mateja

Okrogla miza o kariernih poteh mladih znanstvenic in znanstvenikov

Metina lista in Znanost na cesti vabita na okroglo mizo o kariernih poteh mladih znanstvenic in znanstvenikov v Sloveniji in tujini. V pogovoru bosta sodelovala tudi alumna Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani antropologinja dr. Barbara Turk Niskač ter zgodovinar in italianist Luka Lisjak Gabrijelčič. Vabljeni v sredo, 15. februarja 2017, ob 19. uri v Kavarno Union.

Iztočnica za pogovor bo zbornik, ki ga je izdal Zavod Metina lista in v katerem je predstavljenih 70 slovenskih mladih znanstvenic in znanstvenikov z različnih področij znanosti, med njimi je kar 18 alumnov Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, in sicer:

– Dr. Barbara Turk Niskač,

– Dr. Martina Starc,

– Dr. Nina Petek,

– Dr. Alenka Simončič,

– Dr. Ambrož Kvartič,

– Dr. Jana Zidar Forte,

– Dr. Jernej Sever,

– Dr. Aljoša Harlamov,

– Dr. Kaja Stemberger,

– Dr. Sara Može,

– Dr. Julija Sardelič,

– Dr. Polona Sitar,

– Dr. Jernej Tiran,

– Marijana Milkovič,

– Gašper Beguš,

– Katarina Beguš,

– Luka Lisjak Gabrijelčič

– in Miha Zor.

 

O liriki slovenske moderne v Tübingenu

V sredo, 25. 1. 2017 smo v okviru slovenskega kulturnega praznika  na slavističnem oddelku Filozofske fakultete Univerze v Tübingenu pobliže predstavili liriko slovenske moderne. Obiskala nas je izr. prof. Urška Perenič z Oddelka za slovenistiko na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, ki je imela je predavanje  Die slowenische Dichtung der Moderne im europäischen Kontext: Lyrische Gattungsformen/Poezija slovenske moderne v evropskem kontekstu: lirske zvrsti.

Pereničeva je temo obravnavala celostno: predstavila je, kako je obdobje moderne prvič po Prešernu uvedlo slovensko književnost v krog razvitih evropskih literatur, kako je bil prestop iz ujetosti v regionalizem utemeljen na zavestnem hotenju  generacije slovenskih modernistov po evropeizaciji slovenske literature. Razložila je, kako je poezija slovenske moderne zajemala iz splošno evropske naturalistično-modernistične ustvarjalnosti in iz slovenskega oz. slovanskega ter zahodnoevropskega romantičnega izročila. Tako se v liriki mladega Cankarja, Murna, Ketteja in Župančiča različno prepletajo dekadenca, impresionizem, simbolizem, nova romantika. Posamezne poetike je osvetlila z vidika raznolikosti lirskih pesniških oblik (kratka pesem, gazela, sonet (moderniziran), romanca, himna idr.) v primerjalnem kontekstu. Obravnava je skušala odkriti, v katerih aspektih je lirika slovenske moderne grajena po vzoru pesniških oblik, s katerimi so se avtorji srečevali v evropski literaturi, in katere so novosti, ki ji dajejo pečat izvirnosti. Analizirala je, kako obravnavane pesniške teme prehajajo iz intimne v družbeno sfero in kako se novosti na formalnem področju s to tendenco prepletajo. Pri obravnavi pesmi vsakega od pesnikov je pokazala tudi povezanost z individualnimi občutki za muzikalnost in ritmičnost.

Predavanje je bilo logično nadaljevanje  v decembru začetega projekta Svetovni dnevi slovenske kulture. Prireditve so se udeležili študentje slavistike in drugih študijskih smeri, profesorji in zainteresirana publika. Po živahni diskusiji smo poklepetali ob potici in pecivu. Za naklonjeno podporo se iskreno zahvaljujem Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik in Oddelku za slovenščino na FF v Ljubljani ter vodstvu slavističnega oddelka na Univerzi v Tübingenu, še zlasti direktorici prof. dr. Schammi Schahadat in prof. dr. Tilmanu Bergerju. Prireditev je bila medijsko oglaševana na Univerzi v Tübingenu, na spletnih portalih za Slovence po svetu, na Twitterju ter Facebooku Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik kot tudi preko slovenskega konzulata v Münchnu in slovenskega veleposlaništva v Berlinu.

Prijeten prihajajoči Prešernov dan vam želim in vas lepo pozdravljam iz Tübingena,
Irma Kern

WP_20170125_12_18_37_Pro

Plakat Perenic 2017.pdf ‎- Microsoft Edge 3. 02. 2017 175152

Prvenstvo Univerze v Ljubljani v floorballu 2016/17 – odprte prijave

 

 

Tekmovanja se udeležite tako, da sestavite ekipo iz vsaj štirih soigralcev in soigralk in zastopate svojo fakulteto/akademijo na prvenstvu Univerze v Ljubljani v floorballu.

 

Floorball je športna panoga, ki je relativno mlada in primerna za vsakogar. Namen tekmovanja ni zasledovanje vrhunskih rezultatov temveč športno druženje.

 

Najboljše tri ekipe bodo prejele bogate nagrade, ki jih prispeva sponzor tekmovanja iTAK sport.

 

Tekmovanje bo potekalo v ponedeljek, 20. 2. in 27. 2. 2017 med 18:00 in 22:00

Kraj tekmovanja bo v Športni dvorani Kodeljevo, Gortanova 21, Ljubljana.

 

Rok za oddajo prijav je petek, 17. 2. 2017 do 16.00 prek http://bit.ly/2kFChEN.

Prijavnine ni.

 

Športni pozdrav.

 

V podjetju Academus d.o.o. iščejo kandidate s statusom študenta, ki bi poučevali slovenski in angleški jezik

OBRAZEC ZA OBJAVO PROSTEGA DELOVNEGA MESTA

 

Naziv organizacije Academus, d.o.o.
Sedež organizacije Cesta Zore Perello-Godina 3, 6000 Koper
Opis organizacije Academus projekt se na področju Primorske ukvarja z razvojem individualiziranih oblik učne pomoči namenjene posameznikom, ki se znotraj šolskega sistema ne znajdejo oz. imajo težave z razumevanjem podane učne snovi. V vsakdanjem življenju, ko vsak pedagoški delavec zahteva maksimalno od otrok, ko pritiskajo trenerji in drugi pedagoški delavci in ko si starši želijo najboljše za otroka, je potrebno otrokom pomagati na čim bolj učinkovit in posamezniku prilagojen način.
Spletna stran podjetja www.academus.si
Opis delovnega mesta Poučevanje slovenskega jezika
Vrsta zaposlitve

(odkljukajte (checked) eno možnost)

 Študentsko delo

Redna zaposlitev

Pripravništvo

Strokovna praksa

Pogodbeno delo

Drugo

Področje dela

(odkljukajte (checked) eno ali več možnosti)

 Administracija

Agronomija, kmetijstvo, gozdarstvo

Bančništvo in finance

Drugo

Državna uprava, javni sektor

Elektrotehnika, elektronika, telekomunikacije

Farmacija, kemija

Gradbeništvo, arhitektura, geodezija

Informatika, računalništvo, programiranje

Kadrovanje, HR

Management in vodenje

Marketing, trženje, oglaševanje

Matematika, fizika, naravoslovje

Mediji, založništvo

Oblikovanje, umetnost, kultura

Osebne storitve

Poslovno svetovanje

Poučevanje, izobraževanje, varstvo otrok

Pravo

Prevajanje, tolmačenje, lektoriranje

Projektiranje, inženiring

Računovodstvo in revizija

Socialne storitve

Strojništvo, metalurgija, rudarstvo

Svetovanje

Transport in logistika

Turistične storitve

Zavarovalništvo

Zdravstvo, nega

Živilstvo, veterina

Opis del in nalog Poučevanje slovenskega jezika manjše skupine mladih ljudi.
Število prostih delovnih mest 1
Trajanje zaposlitve Dalj časa
Delovni čas Po dogovoru
Plačilo od 4,53 €/h do 10 €/h bruto oz. od 3,83 €/h do 8,45 EUR/h neto
Kraj dela

(odkljukajte (checked) ustrezne kvadratke)

 Delo na domu

Gorenjska

Goriška

Jugovzhodna Slovenija

Koroška

Notranje-kraška

Obalno-kraška

Osrednjeslovenska

Podravska

Pomurska

Savinjska

Spodnjeposavska

Tujina

Vse regije

Zasavska

Pogoji za zasedbo delovnega mesta Študent ali absolvent zadnjih letnikov dodiplomskega ali podiplomskega študija slovenistike.

Zaželene so izkušnje s poučevanjem ali pri delu z mladimi, ki pa niso pogoj. Od kandidata se pričakuje odgovornost, zanesljivost in samoiniciativnost.

Kontakt za prijavo info@academus.si (ga. Sergeja Brglez)
Prijava do 15.2.2017
Način prijave

(npr. pisno na naslov…, preko el. pošte…)

CV s kontaktom na info@academus.si
Veljavnost oglasa

(do kdaj naj bo oglas viden na spletni strani)

20.2.2017

 

 

 

IZJAVA DELODAJALCA ZA OBJAVO PROSTEGA DELOVNEGA MESTA

 

Sergeja Brglez (ime in priimek), na delovnem mestu direktor, v Academus d.o.o. (organizacija), z oddajo obrazca za objavo prostega delovnega mesta, izjavljam, da:

 

  • nismo v stečajnem postopku, postopku prenehanja, postopku prisilne poravnave ali v postopku likvidacije;
  • imamo poravnane vse zapadle davke in druge obvezne dajatve v Republiki Sloveniji;
  • smo v zadnjih šestih (6) mesecih zaposlenim izplačevali plače in prispevke za obvezna socialna zavarovanja v zakonsko določenih in/ali pogodbeno dogovorjenih rokih;
  • da nam po Zakonu o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno (Uradni list RS, št. 32/14 in 47/15 – ZZSDT; v nadaljevanju ZPDZC -1) ni bila pravnomočno izrečena globa za prekršek iz tretje alineje prvega odstavka 23. člena tega zakona;
  • pri začasnem in občasnem delu dijakov in študentov upoštevamo določila od 5. do 8. člena poglavja II. Zakona o zaposlovanju in zavarovanju za primer brezposelnosti (Uradni list RS, št. 107/06 – uradno prečiščeno besedilo, 114/06 – ZUTPG, 59/07- ZŠtip in 51/10 – odločba US, ki se uporabljajo do začetka uporabe zakona, ki bo urejal posredovanje začasnih in občasnih del dijakom in študentom).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.