Fakulteta za elektrotehniko, Univerza v Ljubljani
20. 9.–21. 9. 2018
Slovensko društvo za jezikovne tehnologije (SDJT), Center za jezikovne vire in tehnologije Univerze v Ljubljani (CJVT) ter raziskovalni infrastrukturi CLARIN.SI in DA
Tematska področja konference
Na konferenco vabimo raziskovalce, ki delujejo v različnih disciplinah in metodoloških okvirih. Vabimo prispevke z naslednjih področij:
- govorne in druge eno- in večjezične jezikovne tehnologije;
- digitalno jezikoslovje: prevodoslovje, korpusno jezikoslovje, leksikologija in leksikografija, standardizacija;
- digitalna humanistika in zgodovinopisje, etnologija, muzikologija, kulturna dediščina, umetnost ter arheologija;
- digitalna humanistika v izobraževanju in digitalna publicistika.
Dobrodošli so prispevki, ki predstavljajo smernice, raziskave, dobre prakse, projekte in rezultate na teh področjih. V sklopu konference bodo tudi vabljena predavanja, študentska sekcija ter paneli o aktualnih temah, povezanih s konferenco.
Avtorje izbranih člankov bomo povabili, da svoje prispevke iz JTDH 2018 razširijo za posebno angleško številko revije Prispevki za novejšo zgodovino. Revija je indeksirana v informacijskem servisu Scopus. Vsak od izbranih prispevkov bo recenziran po običajnem recenzentskem postopku in ga bo potrebno pripraviti v skladu s smernicami, ki jih najdete v navodilih za avtorje.
Navodila za prispevke
Za konferenco zbiramo tako razširjene povzetke kot tudi polne prispevke. Razširjeni povzetki bodo objavljeni v knjižici povzetkov, polni prispevki pa v konferenčnem zborniku, ki bo ob začetku konference objavljen na konferenčni spletni strani pod licenco Creative Commons. Avtorjem prepuščamo odločitev, ali bodo oddani razširjeni povzetek oz. polni prispevek anonimizirali ali ne.
Uradna jezika konference sta angleščina in slovenščina.
Razširjeni povzetki naj bodo dolgi do 2-4 strani, polni prispevki pa 6-8 strani. Sestavljeni naj bodo v skladu s predlogo konference:
- razširjeni povzetek: primer, predloga za Word
- polni prispevek: primer, predloga za Word, predloga za LaTeX
- predloge obstajajo tudi za prispevke v angleščini; ti so dostopni na angleški strani konference
Prispevke zbiramo preko platforme EasyChair na tej povezavi.
Avtorji prispevkov naj ob oddaji označijo (med ključne besede vpišejo “študentski prispevek”), ali gre za študentski prispevek, kjer morajo biti vsi avtorji do- ali podiplomski študenti. Ti prispevki bodo imeli na konferenci svojo sekcijo, izbran in nagrajen pa bo tudi najboljši študentski prispevek.
Pomembni datumi
- 01. 04. 2018 rok za oddajo prispevka ali razširjenega povzetka
- 15. 06. 2018 obvestilo o sprejetju prispevka ali razširjenega povzetka
- 15. 06. 2018 odprte prijave na konferenco
- 31. 08. 2018 oddaja končnega prispevka ali razširjenega povzetka
- 01. 09. 2018 rok za prijavo na konferenco
- 20.–21. 09. 2018 KONFERENCA
Registracija
- Kotizacija:
- redni udeleženci: 80 EUR;
- študenti, soavtorji in udeleženci brez prispevka: brezplačno;
- Rok za prijavo: 31. 8. 2018
Za vsak prispevek je potrebno poravnati eno kotizacijo. Za študente, soavtorje in slušatelje brez prispevka je udeležba na konferenci brezplačna, registracija pa je obvezna zaradi lažje organizacije predavalnic in odmorov za kavo. Brezplačna registracija vključuje pravico do udeležbe na predavanjih ter odmorih za kavo.
Kotizacija za redne udeležence pokriva tudi strošek dnevnih kosil v restavraciji Fakultete za elektrotehniko in konferenčne večerje, ki bo organizirana predvidoma v četrtek, 20. septembra 2018, ob 19. uri. Preostali udeleženci pa imajo ob registraciji možnost nakupa kuponov za udeležbo na dnevnih kosilih in/ali konferenčni večerji. Cena kuponov bo predvidoma 5 EUR za posamezno dnevno kosilo in 20 EUR za konferenčno večerjo.
Prijave in kotizacije bo zbirala Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Po zbiranju prijav vam bo izstavljen račun, ki ga bo potrebno poravnati najkasneje do 07. 09. 2018. Več informacij o registraciji bo podanih pred pričetkom zgodnjih prijav na konferenco (15. 06. 2018).